KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14312123
nr 1431 2123
Christer Edwardsson Schmiterlöw
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Vid trappan", Jujuy, Argentina. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 61x82 cm
Christer Edwardsson Schmiterlöw, svensk bildkonstnär född 1926.
måndag 15 november 2021
kl 18:26:02
Läs mer om Christer Edwardsson Schmiterlöw